Velký test - srovnání dodavatelů svítících koulí


Podle vašich dotazů jsme usoudili, že je na čase podívat se na svítící koule opravdu zblízka. Často nám píšete nebo voláte s dotazy a na tu či onu značku světelných řetězů, zdroj nákupu apod. a ptáte se, jaké jsou vlastně ty naše svítící koule. Tak jsme tedy pár kusů sehnali a tady máte srovnání těch zdrojů, které vás zajímaly nejvíc.

Nafotili a popsali jsme svítící koule od nás, dalšího prodejce světelných řetězů v Česku a hlavně jeden kousek, ukořistěný na Aliexpressu, tedy dovoz přímo z Číny.

Aliexpress je možná to, co vás zajímá nejvíc, ceny opravdu lidové, tváří se to, že se jedná o tu stejnou věc, nejednou jsme narazili na názor, že je to všechno stejně z Číny a my vás tu jen zkoušíme zblbnout. Tak s chutí do toho…jak tedy vypadá které balení?

Fotky světelných sad ukáží asi nejvíc. Ta v transparentní pevné krabici s pěkným štítkem a dárkovou vizitkou je od BallDesign (namícháno barevně podle zákazníkova přání), prostřední sada v sáčku je k zakoupení v Česku (cenově o malinko dražší než naše svítící koule), hnědý set dorazil z Činy – pytlíček s polokoulemi.


Naše svítící koule v detailu – ručně vyráběné textilní koule, velké asi jako tenisový míček – elektrický kabel certifikovaný pro použití v rámci EU, testovaný, transparentní, s vypínačem. Sada se dá koupit s montáží nebo bez ní. Nesmontovaná sada má tu výhodu, že si můžete koule navěsit na místo, na které potřebujete – velká výhoda pro sady, barevně jdoucí například jako duha, od nejsvětlejší po nejtmavší apod. Kabel na vaše přání buď s LED žárovkami nebo s klasickými. Náhradní žárovičky u nás k zakoupení pro jakoukoliv verzi.

V Česku můžete koupit například tuhle oranžovou sadu. Dorazí smontovaná, s bílým elektrickým řetězem v klasických žárovkách. Kabel je certifikovaný. Náhradní žárovky k takovému řetězu se nám bohužel nepodařilo sehnat. Kus, který jsme dostali byl ale hodně pomačkaný, kouličky v sobě mají malé ďolíky, které se nedaří srovnat ani přiloženou špejlí.

Z Aliexpress dorazily malé polokouličky a řetěz, který není certifikovaný pro užití v EU! Použití takového světelného kabelu je velmi nebezpečné, neplní zákonem dané technické parametry a neměl by se vůbec na trh dostat. A teď hlavní problém – objednávali jsme produkt s klasickou zásuvkou, přímo pro ČR, ale u nás ho do zásuvky není možné dostat, takže si ani nerozsvítíme.


Další důležité srovnání je velikost tkaných kuliček pro světelné sady. Koukněte na svítící koule opravdu zblízka.

A ještě aby to bylo fér i po „zakulacení“ Aliexpress svítící koule. Je to sice trochu boj, ale ve finále se opravdu zadaří a rozmáčklina se začala tvářit jako koulička.

Přímo v Číně můžete koupit a objednat opravdu za pár dolarů sadu světýlek – nám dorazila tohle – cena asi 250 Kč, čekání na dodání 6 týdnů. Tvar koulí vidíte sami, řetěz nemá vypínač, při každém rozsvícení ho je potřeba zapojit do zásuvky. Ale hlavně nemá českou certifikaci a ten náš tedy ani českou zástrčku. Možná to výrobce spletl, ale co teď? Poslat do Číny k reklamaci? Zavolat výrobci a zeptat se na radu?  Je to zvláštní, na fotkách na aliexpress vypadala sada koulí úplně jinak :D ??!?

Nechceme vás přehltit informacemi, v příštím blogu se těšte na fotky toho, jak nám to svítí.
A pokud zase narazíme na něco, co by stálo za srovnání, doplníme další svítící klubíčka do řady vedle BallDesign.