V linii nebo okruhový, baterie. Jak je to se světelnými řetězy?


Tak často se ptáte na rozdíl mezi jednotlivými typy řetězů, že jsme se rozhodli udělat v tom úplně jasno a vysvětlit to pro jistotu na našem blogu. V nabídce BallDesign svítících koulí najdete několik typů řetězů, které se liší počtem svítících koulí, resp. žárovek, které jsou pro ně připraveny a tvarem řetězu. A aby toho nebylo málo, máme řetězy na zapojení do elektrické sítě i na tužkové baterie. Můžete si vybrat světelný řetěz v linii nebo okruhový.

Nákresy a rozdíl vidíte zde:

řetěz linie

řetěz kruh

Okruhový kabel je vlastně smyčka se světly, řetěz v linii je pro navěšení koulí v jedné délce. Obě řešení mají vždy na přívodním kabelu vypínač, kterým pohodlně rozsvítíte Vaši sadu světel bez použití zástrčky. Okruhový řetěz má jednoduchý elektrický kabel (dole), v linii je kabel dvojití a stočený (nahoře).

Konkrétní rozměry a technické parametry pro jednotlivé nabízené typy světelných řetězů naleznete zde.


No a jaký typ řetězu bych je pro mě tedy ideální?

Záleží to jednoznačně na tom, pro jaký účel si světelnou sadu bavlněných koulí pořizujete, kam ji chcete svítící balónky umístit nebo pověsit a nainstalovat. V případě, že chcete světla použít jako výzdobu na oslavu, svatbu, natáhnout je nad okno apod., určitě sáhněte po variantě „v linii“. Natáhne se do maximální délky a koulemi nazdobíte co nejdelší úsek. Varianta okruhová je vhodná pro situaci, kdy chcete sadu světel BallDesign umístit například do skleněné nádoby, košíku, smotat apod., nebo sice zavěsit, ale tak, aby byl trs bohatší a koulí bylo v řadě více. Elektrický světelný řetěz „okruhový“ obsahuje na pohled méně elektrického kabelu. Takže řetěz v linii je jednoznačně univerzálněji použitelný, můžete ho natáhnout na maximální délku nebo složit na polovic a mít tak bohatší trs svítících koulí, ovšem delší kabel znamená také automaticky více kabelu.

A ještě jedna specialitaod BallDesign pro ty z vás, kteří potřebují nasvítit sadou Cotton Balls místo, u kterého není elektrická zásuvka. Jsou to například tabule při slavnostním stolování, parapety, vázy na zvýšených místech apod. Vám nabízíme elektrický řetěz na tři tužkové baterie, který určitě problém vyřeší.