Svítící koule a psychologie barev v interiéru


Z vlastní zkušenosti určitě víte, že barvy na lidskou psychiku působí. Výběr vhodné barvy studují a řeší odborníci v mnoha oblastech od učení přes marketing, gastronomii, oblékání. A pokud zohledníte poznatky o vlivu barevné škály v interiéru, věřte, že se budete doma cítit skvěle!

Svítící koule do BallDesign jsou velmi jednoduchým pomocníkem k tomu, dostat s minimem úsilí potřebné barvy právě tam, kam patří. Online mixér dává možnost namíchat si světelné řetězy s bavlněnými koulemi přímo na míru vašemu bydlení. Po rozsvícení pak teplé měkké světlo prosvěcuje ručně tkané koule a barvy, které jste vybrali, ve vteřině ožijí.

barvy v interiéru BallDesign svítící koule

 

Pozor na trendy

Aktuální hitovky je sice potřeba sledovat, ale s citem. Bytoví architekti jednoznačně doporučují především velké plochy nechat barevně neutrální a nenechat se unést krátkodobými barevnými trendy. Vámi zvolená barva bude silně ovlivňovat vaši náladu a pocity.

 

Barvy v jednotlivých místnostech

Naštěstí není nutné se omezovat pouze na barevnost stěn. Ideální pro úpravu spektra v místnosti jsou vhodně barevně laděné doplňky či nábytek. My přinášíme ukázku toho, jak právě bavlněné svítící koule mohou jednoduše a efektivně pomoci. Jaké barvy tedy volit do které místnosti? Neutrální a kombinovatelné se všemi ostatními barvami jsou černá a bílá. U černé je ideální zvolit ji spíše jako doplněk, v okamžiku, kdy v bytě převažuje, může působit lehce depresivně.

BallDesign bílá dekorace světelné koule

 

Ložnice

Protože je ložnice hlavně místem pro odpočinek, měli byste se v ní vyhnout křiklavým barvám. Nejvhodnější barvou pro ložnici je modrá, která uklidňuje. Pokud budete chtít odstranit její chladnost, můžete ji doplnit odstíny hnědé a krémové, které jsou útulné a místnost prohřejí. Ze svítících koulí doporučujeme například odstíny DENIM, KRÉMOVÁ, KARAMEL a další hnědé a režné odstíny.

Příjemně v ložnici působí také uklidňující zelená, meditační odstíny fialové pro svou tajemnost a esoteričnost. Pohodově působí v ložnici také odstíny růžové barvy, ovšem pozor na to, aby pokoj nepůsobil příliš přeslazeně.

Svítící koule v ložnici denim karamel

 

Obývací pokoj

Obývací pokoj je středem celého domu, rodina se zde schází po náročném dni, v této místnosti se také potkáváte s přáteli a příbuznými. Obývací pokoj by měl určitě působit vesele a přívětivě. Ideální jsou teplejší barvy, které jsou k relaxaci jako stvořené. V nabídce máme mnoho odstínů hnědých svítících koulí. Světelný řetěz můžete umístit do ošatky, vázy, na zrcadlo, bavlněné kuličky pověsíte snadno také díky dekoračním háčkům k nalepení.

BallDesign svítící tkané koule lustrBallDesign dekorativní svítící koule v obývacím pokoji

 

Pracovna

Máte-li v domě také pracovnu, vyhněte se v této místnosti barvám, které jsou vyloženě tlumící, ale i těm extra výrazným, nechcete přeci rozptýlit vaši pozornost! Inspirativně působí oranžová, zelená nebo modrá.

BallDesign tkané světelné koule v pracovně

 

Dětský pokoj

Do dětských pokojů kupujete podle všeho svítící koule nejraději. Děti a teenageři určitě designové osvětlení ocení. Malé děti se nebojí usínat o samotě a naučí se díky světelným sadám barvy, starší děti berou svítící balónky jako cool stylový doplněk

BallDesign svítící koule dětský pokoj růžováSvítící koule v dětském pokoji

Ať je vliv barev jaký je, pro kluky prostě pořizujete modrou a zelenou, u holčiček vede nečekaně růžová. V online mixéru ale můžete vidět, že je velká spousta netradičních originálních kombinací, které bourají tyto klasické zvyklosti. Zkuste třeba k BABY RŮŽOVÉ hodit MENTOLOVOU, pro kluky třeba zkombinovat ŠEDOU a ORANŽOVOU. Fantazii se meze nekladou a čím větší děti, tím jasnější představa o tom, jaké barvy v pokojíčku budou bez ohledu na názor rodičů.

BallDesign svítící balonky modrý dětský pokoj

A pokud si s mícháním opravdu nevíte rady, poslechněte svůj instinkt. Vybrat si můžete z nabídky již hotových sad svítících koulí, které pro vás navrhli blogeři, fotografové a designéři, se kterými spolupracujeme. Padne-li vám nějaká kombinace magických klubíček do oka, bude to jistě ta pravá!