Časté dotazy


Často se ptáte, jak dlouhé jsou jednotlivé typy řetězů se svítícími koulemi. Naše nabídka typů světelných řetězů je široká – různé délky, počty žárovek, typy žárovek (LED žárovky i klasické žárovky), řazení v okruhu nebo v linii. Abyste se v tom snadno vyznali a vybrali si sadu svítících balónků správně, máme ke všem obrázky a rozměry, navštivte sekci technické informace.
Ano, nejkratší verze světelného řetězu Cotton Balls je bez vypínače a rozsvěcuje se zasunutím do zástrčky. Ostatní sady svítících koulí, resp.světelné řetězy, na které se bavlněná stínítka navlékají, jsou opatřeny vypínačem pro jednoduché a pohodlné ovládání.
Balíky odesíláme jak Českou poštou (Balík Do Ruky), tak kurýrní přepravní službou DPD. Aktuállní ceník poštovného naleznete v sekci Doprava. Osobní vyzvednutí je možné po předchozí domluvě v naší kanceláři na ulici Jarošova č. 41 ve Znojmě.
 
Veškeré barvy balonků máme skladem. Sadu podle Vašeho výběru kompletujeme a chystáme v den objednání nebo přijetí platby na bankovní účet. Snažíme se odesílat veškeré zboží obratem, nejpozději dva dny od objednání nebo doručení peněz. Děláme maximum pro to, abyste měli vybranou sadu koulí doma co nejrychleji. Dodací lhůty jsou stejné pro oblíbené hotové sady světel i vlastní návrhy z mixéru.
V případě, že trvá dodání déle nebo jste nedostali informaci o přijetí objednávky nebo jejím předání přepravci, zkontrolujte, zda platba správně odešla a případně se informujte o stavu objednávky na mailu jana@balldesign.cz nebo telefonicky na +420 734 504 834
Abyste mohli naše svítící koule použít jako luxusní dárek, posíláme sady pečlivě zabalené do průhledných pevných krabic  nebo do krásných katronových krabic s veškerými informacemi o montáži a používání. 
Pokud si navrhnete vlastní barevný mix, dostanete v sadě počet jednotlivých barev přesně ten, který jste si navrhli.
V případě, že doplníte objednávku o montáž, budou jednotlivé barevné balonky navěšeny v náhodném pořadí, nikoliv tak, jak je přímo vidíte na obrazovce v návrhu. Pokud tedy chcete konkrétní pořadí balonků, je pro vás ideální sestavit si sadu vlastními silami a objednat ji tedy bez montáže
Doporučujeme TWISTER USB řetězy, které mají žárovičku ve tvaru vrutu a do balonku se jednouduše všroubují, tzn. nemusíte nastřihovat kouli a životnost balonků je podstatně delší.
Samozřejmě je to také možné. Svou sadu svítících koulí i náhradní díly si můžete vyzvednout osobně v naší kanceláři na Jarošova 41, Znojmo. Pro tento způsob převzetí objednávky je potřeba provést objednávku na eshopu. Jakmile bude Vaše sada balónků připravena k odběru, dáme Vám informaci na email a domluvíme se na termínu. Objednávku můžete zaplatit bankovním převodem.
Vůbec ne. Pro většinu lidí je to zábava a ocení, že si mohou koule navěsit v konkrétním pořadí. V každém balení najdete návod na sestavení sady. Pořadí balonků na světelném řetězu můžete libovolně měnit a hledat tu nejkrásnější variantu. Pokud se Vám ovšem nechce sadu montovat osobně a nebo se na to necítíte, rádi pomůžeme. Montáž sady si můžete objednat jako dodatečnou službu.
V případě, že si vyberete TWISTER USB typ řetězu, nemusíte se montáže bát ani trošku! Díky žárovičkám ve tvaru vrutu je do koule jednoduše našroubujete bez nutnosti jakéhokoliv nastřihování balonků.
V každé sadě najdete dvě náhradní žárovičky na výměnu - jsou přilepené v malém sáčku u zástrčky. Jednoduše vyndáte směrem nahoru původní žárovku a nasadíte novou bez kroucení nebo šroubování. Další žárovičky pro svítící koule BallDesign je pak také možno nakoupit jako náhradní díly v našem eshopu. 
TWISTER řetězy náhradní výměnné žárovičky nemají, nelze je měnit!
Určitě ne. Záleží na velikosti světelné sady, veškeré parametry a spotřebu uvádíme v sekci technické informace . Aktuálně nabízíme a prodáváme především LED světelné řetězy, které mají oproti klasickým žárovkám několikanásobně nižší spotřebu!
Ano, mají veškeré potřebné certifikáty pro prodej v EU. Nicméně pokud chcete světelný řetěz umístit v dětském pokoji, je určitě lepší dát jej mimo dosah dětských ruček, protože balonky jsou jemné a vaši miláčci by je mohli rozmáčknout, případně rozebrat a spolknout nějakou malou část, žárovičku apod. Elektrický kabel by měl být umístěn z dosahu dětí, tepelných zdrojů, od vlhkosti a mokra apod., stejně jako vedení jakéhokoliv jiného elektrického zařízení.
Jednoznačně na sucho. Můžete použít vysavač na velmi slabý výkon nebo oprášení péřovou prachovkou. V žádném případě nepoužívejte vodu, mokro by mohlo balonky zdeformovat.
E-mailem: jana@balldesign.cz, , telefonicky (+420 734 504 834) nebo písemně na adresu naší provozovny nás informujte o problému, rádi poradíme a domluvíme se na dalším postupu. Více na toto téma v sekci Reklamace.